Kingdom Under Fire 2 Oyunu İncelemesi

Kingdom Under Fire 2 Oyunu İncelemesi

Kingdom Under Fire 2 Oyunu İncelemesi… Kingdom Under Fire (KuF) ilk olarak 2001’de PC’ye çıktı. Sonra Kingdom Under Fire: Heroes adıyla 2005 yılında Xbox platformuna geldi. Daha sonra 2008’de Xbox 360’a çıkan KuF: Circle of Doom ile devam etti. Bunca zaman konsolda yer aldıktan sonra PC’ye geçme kararı biraz riskli gibi görünse de oyunun geliştiricileri oyunu daha geniş kitlelere yaymayı kafalarına koymuş olmalılar ki önümüzdeki günlerde yeni bir yüzle karşımıza çıkarmayı düşünüyorlar bu oyunu.

İlk oyundan 150 yıl sonrasının hikayesini anlatan oyun, RTS, RPG ve MMO özelliklerini aynı çatı altında birleştiren deneysel bir yapıya sahip. Bu karışımdan açıkçası nasıl bir şey çıkar şimdiden söylemesi zor. Ancak oyunun daha önceki başarılı yükselişine bakarsak çok da hayal kırıklığı yaşatmayacak gibi KuFII bize.

Kingdom Under Fire 2 Oyunu İncelemesi
Kingdom Under Fire 2 Oyunu İncelemesi

Kingdom Under Fire 2 Oyun Modları

KuFII hem senaryo modu olarak hem de multiplayer olarak oynanabilecek. Bir başka deyişle “story mode” adı verilen ayrı bir kısımda kendi yarattığımız karakterle oyunun senaryosunun içinde kaybolabileceğiz. Daha sonra ayrıca istersek koca MMO dünyasına girip diğer oyuncularla Bersia kıtasının kaderinin belirlenmesinde rol oynayabileceğiz. Yaratmış olduğumuz kahraman, emrindeki büyük birlikler ile savaşlara katılabilecek. Savaştıkça ve tecrübe puanı kazandıkça kahramanımızı istediğimiz özelliklerle donatabileceğiz.

Geliştiricilerin Fame Tech 2 adını verdikleri grafik motoru ile aynı anda savaş meydanında binlerce askerin arasına katılmak ve bir anda “anam nerdeyim ben?!” şeklinde kendini kaybetmek mümkün. Oyunda seçebileceğiniz üç adet grup var, İnsan İttifakı (Human Alliance), Kara Lejyon (Dark Legion) ve Encablossian’lar. Kahramanımızın emrindeki birliklerin içinde okçular, paladinler, elf sentineller, hava üniteleri, kale kuşatma cihazları ve hatta füze fırlatan topları kullanan askerler yer alıyor, toplam 100 çeşit birliğin içinden seç seçebildiğini diyebiliriz.

Kingdom Under Fire 2 Oyun Modları
Kingdom Under Fire 2 Oyun Modları

Bu kadar insan bir araya gelir de gruplaşmalar, politik oyunlar olmaz mı? Oyunda loncalar oluşturabilir, mevcut loncalara katılabilir ve kıtanın gerçek sahibi olması için, içinde bulunduğunuz gruba yardımcı olabilirsiniz. Kahramanımız seviye atladıkça sadece kendini geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda emrine daha fazla sayıda ve çeşitte birlik de katabiliyor, bu da kahramanın kendini geliştirmek düşüncesinden ayrı, ait olduğu grubu da geliştirmesi ve böylece MMO oyunlarda pek de alışık olmadığımız bir millete ait olma duygusunun yaşanmasına yol açıyor. Yine kahramanın emri altındaki subayların da seviye atlamaları oyunda mümkün kılınıyor.

Bersia kıtasında pek çok şehir bulunuyor, bulunduğumuz yerden başka bir şehre gitmek istediğimizde “mothership” adı verilen gemilere atlayıp güzel yolculuklar yapabiliyoruz. Grafik motorunun oldukça gelişmiş olduğunu iddia eden oyun geliştiricileri bizi nefes kesen savaş görüntüleri beklediğine dair umutlar veriyor ancak tabii ki bu durum online bir oyunda ne kadar söz verildiği gibi olur, şimdiden söylemesi zor gibi görünüyor.

İnsan İttifakı, Kara Lejyon ve Encablossianlar

İnsan İttifakı, Kara Lejyon ve Encablossian’lar arasındaki iktidar savaşından ibaret gibi görünse de değişik oyun yapısı ile KUFII bize farklı bir hikaye vereceğe benziyor. Özellikle emrimizdeki askerlerle kale kuşatmaları yapmak ve aklımızı kullanıp diğer oyuncuların düşünemediklerini düşünüp gerçek bir komutan gibi savaş alanında yer almak heyecanlı bir deneyim olacağa benziyor. Eh bize de önümüze sunulan bunca vaadden sonra parmaklarımızı şans için çapraz yapıp oyunu beklemek kalıyor.

You May Also Like

About the Author: rakunpelikanoglu

1 Comment

  1. Normally you will earn more as you obtain experience and
    apply safety measure know. Inflammed help to be sure that
    a body’s running an authentic business. That way you get the best of both planet’s.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir