Guitar Hero Warriors of Rock Oyun İncelemesi

Guitar Hero Warriors of Rock İncelemesi

Yıllardır herkesi gitar çaldığına inandıran oyunumuzun, herkesin kendini bir metal savaşçısı sanmasına inandıracak olan oyunu geldi, çattı. Hikayeye göre bir robotla, insan olan bir savaşçı kapışıyor ve robot onu yenerek hapsediyor. Onu kurtarmanın tek yolu ise müzik yapmak, metal ruhunu yakaladıkça güçlenmek ve sonunda “uyanmak”. Hemen suratınızı asmayın… En azından bu defa, para toplayıp üne kavuşmaya çalışan bir grupta çalmıyoruz. Bu sefer daha ulvi bir görevimiz var: Müziğin kralını tahtına geri oturtmak!

Önceki Guitar Hero oyunlarından, oynanış olarak hiçbir farkı yok Warriors of Rock’ın. Tek önemli fark, Guitar Hero Quest Mode… Bu modda, önceki oyunlardaki gibi tek bir karakterle ilerlemek yerine, farklı karakterlerin hikayesini takip ediyoruz. Amacımız bu karakterlerin şarkı listelerindeki parçaları başarıyla tamamlayıp gerekli yıldız sayısına ulaşmak. Bunu başardıktan sonra ilgili karakterimiz arayışına son veriyor ve “uyanıyor”.

Guitar Hero Warriors of Rock Oyun Karakterlerinin Özellikleri
Guitar Hero Warriors of Rock Oyun Karakterlerinin Özellikleri

Guitar Hero Warriors of Rock Oyun Karakterlerinin Özellikleri

Her karakterin, kendine has güçleri bulunması, parçaları daha kolay aşmanızı sağlıyor. Örneğin bir karakter “multiplier” çarpanı olarak “2”yle başlıyor her şarkıya. Böylece hata yapsanız bile hep 2X multiplier ile devam ediyorsunuz. Bir başka karakter, şarkıda başarısız olursanız oyuna geri dönebilmeniz için size iki hak veriyor. Bir başkası kalabalığın hep coşkun kalmasını sağlıyor ve bu sayede parçalarda başarısız olma olasılığınız bir hayli düşüyor.

Karakterler yıldız sayılarını tamamlayıp daha güçlü hallerini aldıktan sonra da sahip oldukları güçlerle son bir parça çalıyor ve bu sırada sahip olduğunuz güç de normal halinden daha güçlü oluyor. (Örneğin bir karakterin özelliği olan maksimum çarpan 5X iken, bu 6X’e çıkıyor.) Tüm karakterleri güçlü hallerine getirdikten sonra da dev robotla karşılaşıyoruz. Buradaki güzellik ise, karakterlerimizi gruplara ayırıp, bu gruplardaki karakterlerin güçlerini şarkı içerisinde aynı anda kullanabilmemiz…

Oyunu tamamladıktan sonra bakıyorsunuz ki oyunun sadece %50’sini tamamlamışsınız… Bunun nedeni, tüm Quest modunu bir kez daha, tüm karakterlerin güçlerini aynı anda kullanarak bir kez daha oynayabilmeniz. Bunu yaparsanız ki şayet, her şarkıdan 5 yıldız değil de 40 yıldız toplamaya çalışacaksınız ama bu sandığınız kadar zor değil. (Hele ki o kadar güce sahipken…)

Guitar Hero Warriors of Rock Oyunundaki Şarkılar
Guitar Hero Warriors of Rock Oyunundaki Şarkılar

Guitar Hero Warriors of Rock Oyunundaki Şarkılar

Elizimdeki parçalara gelecek olursak… Şahsen şarkı seçimlerine ne bayıldım, ne de nefret ettim. Rock parçalarından, ağır metal parçalarına kadar birçok gruba yer verilmiş. Bir yerde Linkin Park çalarken, bir yerde Children of Bodom çalabiliyorsunuz. Ve eğer merak ettiyseniz, Dragonforce yine burada ama çalmak yine sadece Guitar Hero ustalarının harcı… Bir hikaye üzerine oturtulduğu için bu oyunu oynayıp bitirmek isteyeceksiniz fakat bitirdikten sonra bir kez daha dönüp bakacağınızı da pek düşünmüyorum. Ağır Guitar Hero fanatiklerine, Megadeth tutkunlarına ve metal’den hoşlananlar bu oyunu almalı. Geriye kalanlarla DJ Hero 2 oynayacağız. (Şaka yaptım, oynamam!)

You May Also Like

About the Author: rakunpelikanoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir